Menu

Trasa biegu

Trasa biegu będzie wiodła szlakiem, którym 70 lat temu poruszali się żołnierze 2 Korpusu Polskiego, zdobywcy Monte Cassino. Od stóp wzgórza, aż do mety na samym szczycie, tam gdzie 18 maja 1944 roku około godz. 9:30 dotarł pierwszy polski patrol z 12. Pułku Ułanów Podolskich pod dowództwem podporucznika Kazimierza Gurbiela.

Start zaplanowano 17 maja 2014 roku o godz. 17:00 w miejscowości Cassino (Włochy), leżącej u podnóża liczącego 591 metrów n.p.m. wzniesienia. Meta będzie znajdować się kilkaset metrów wyżej, w murach klasztoru, gdzie współcześnie znajduje się siedziba opactwa benedyktyńskiego. Droga, którą będzie odbywać się bieg, prowadzi serpentynami po stromym zboczu. Jest wymagająca, ale i niezwykle malownicza – roztaczają się z niej przepiękne widoki na okolicę.

Zobacz profil trasy

Dystans biegu wynosi dokładnie 10 kilometrów. Czas biegu (od przekroczenia linii startu do linii mety, czyli tzw. czas netto) będą rejestrować chipy zintegrowane z numerem startowym. Na pokonanie trasy każdy z uczestników będzie mieć maksymalnie 1.5 godziny. Na trasie będzie usytuowany punkt z wodą (na piątym kilometrze trasy).

Bieg na Monte Cassino - trasa

Wyświetl większą mapę

Organizatorzy

Sponsor

PKN Orlen

Lycamobile

Małopolska

Patronat honorowy

Instytut Pamięci Narodowej

PZLA

Strategiczny partner medialny

Polska Agencja Prasowa

Patroni medialni

Bieganie.pl

Runner's World

Maratończyk.pl

Partnerzy włoscy

Dane kontaktowe

  • KB Sporting Międzyzdroje
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • FB/BiegMonteCassino
  • tel +48 (22) 622 9110 wew. 115
  • fax +48 (22) 622 9110 wew. 115