Menu

Najważniejsze informacje o biegu

Bieg na Monte Cassino odbywa się w ramach 13. edycji edycji międzynarodowego biegu na dystansie 10 km "CORRIAMO VERSO L’ABBAZIA". Cała impreza organizowana jest pod egidą Włoskiej Federacji Lekkiej Atletyki (FIDAL) w oparciu o przepisy i regulacje włoskie. Bieg jest częścią uroczystych obchodów 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino organizowanych przez Ambasadę Polski w Rzymie pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Termin i miejsce

Bieg obędzie się 17 maja 2014 roku w miejscowości Cassino (Włochy). Start biegu zaplanowano o godz. 17.00.

Cel

Uczczenie 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino, w której walczyły oddziały II Korpusu Polskiego.

Dystans i pomiar czasu

Bieg odbędzie się na dystansie 10 kilometrów. Trasa będzie atestowana przez Włoską Federację Lekkiej Atletyki. Pomiar czasu będzie odbywać się za pośrednictwem jednorazowych chipów przymocowanych do numeru startowego. Limit czasu na pokonanie trasy wynosi 1.5 godziny.

Uczestnicy

W biegu mogą wziąć udział wyłącznie osoby pełnoletnie (w dniu biegu posiadać ukończone 18 lat). Limit uczestników biegu wynosi 1052 osoby - liczba odpowiada ilości imiennych polskich grobów na Polskim Cmentarzu Wojennym. Uczestnicy muszą obligatoryjnie przedłożyć odpowiednią licencję związkową lub certyfikat medyczny zdolności do udziału w biegu.

Rejestracja

Rejestracja do biegu odbywa się wyłącznie drogą internetową za pośrednictwem strony www.biegmontecassino.pl. Szczegółowe informacje znajdziesz w dedykowanej zakładce "Zasady rejestracji". Rejestracja trwa do dnia 4 maja 2014 roku.

Opłata startowa

Opłata startowa wynosi 99 PLN. Płatności można dokonać tylko za pośrednictwem strony www.biegmontecassino.pl wybranym przez siebie kanałem płatniczym: kartą lub przelewem. PAMIĘTAJ: Kwota opłaty startowej pokrywa wyłącznie udział w biegu, bez kosztów podróży i zakwaterowania.

Dojazd na bieg

Dojazd na bieg każdy z uczestników może zorganizować we własnym zakresie lub skorzystać z profesjonalnej oferty poleconej przez organizatorów. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz w zakładce "Dojazd do Monte Cassino".

Organizator

Organizatorami imprezy pt. "Bieg na Monte Cassino 2014" są Stowarzyszenie APROCIS oraz Klub Biegacza SPORTING Międzyzdroje. Szczegółowe dane kontaktowe znajdziesz w zakładce "Kontakt".

Warto pamiętać

Biegniemy w okolicznościowej koszulce otrzymanej w pakiecie startowym, jest to warunkiem do wpuszczenia na linię startu. Numer startowy należy mieć przypięty z przodu koszulki, dzięki temu czas biegu zostanie prawidłowo zarejestrowany. Ze względów bezpieczeństwa w biegu zabroniony jest udział osób poruszających się na rowerach, wrotkach, rolkach, deskorolkach oraz biegnących ze zwierzętami.

Masz więcej pytań? Zajrzyj do działu "Pomoc" lub skontaktuj się z nami

Organizatorzy

Sponsor

PKN Orlen

Lycamobile

Małopolska

Patronat honorowy

Instytut Pamięci Narodowej

PZLA

Strategiczny partner medialny

Polska Agencja Prasowa

Patroni medialni

Bieganie.pl

Runner's World

Maratończyk.pl

Partnerzy włoscy

Dane kontaktowe

  • KB Sporting Międzyzdroje
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • FB/BiegMonteCassino
  • tel +48 (22) 622 9110 wew. 115
  • fax +48 (22) 622 9110 wew. 115