Menu

Wszystko o certyfikacie medycznym

Bieg na Monte Cassino organizowany jest we Włoszech w oparciu o przepisy włoskie – to rodzi nowe okoliczności dla biegaczy z Polski, którzy przyzwyczajeni są do nieco innych zasad panujących na polskim gruncie.

KTO GO WYDAJE

Najważniejsza rzecz o której należy pamiętać to obowiązek posiadania certyfikatu medycznego podpisanego przez uprawionego lekarza. Certyfikat wystawia lekarz na podstawie odpowiedniego badania. Dokument ten zaświadcza, że dana osoba jest zdolna do udziału w biegu.  Lekarzem przeprowadzającym badania i podpisującym certyfikat nie musi być specjalista medycyny sportowej.

KIEDY OKAZAĆ

Certyfikat należy okazać podczas odbierania pakietu startowego. Bez posiadania ważnego certyfikatu nie będzie możliwe jego odebranie oraz udział w biegu.

WZÓR CERTYFIKATU

Gotowy wzór certyfikatu medycznego przygotowany we współpracy z włoskim organizatorem biegu - APROCIS - jest dostępny na naszej stronie internetowej. Dokument jest w wersji dwujęzycznej (polski / włoski). Można go pobrać, wydrukować i zabrać ze sobą na wizytę u lekarza. Pobierz wzór certyfikatu

WAŻNOŚĆ CERTYFIKATU

Jeśli chodzi o termin ważności certyfikatów medycznych, to decyduje o nim lekarz na podstawie badania. Zazwyczaj takie certyfikaty wystawiane są na okres 6 miesięcy, lecz nie jest to regułą.

Organizatorzy

Sponsor

PKN Orlen

Lycamobile

Małopolska

Patronat honorowy

Instytut Pamięci Narodowej

PZLA

Strategiczny partner medialny

Polska Agencja Prasowa

Patroni medialni

Bieganie.pl

Runner's World

Maratończyk.pl

Partnerzy włoscy

Dane kontaktowe

  • KB Sporting Międzyzdroje
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • FB/BiegMonteCassino
  • tel +48 (22) 622 9110 wew. 115
  • fax +48 (22) 622 9110 wew. 115